Miestovaizdininkui nesvetima landšafto estetika (1)

Sodyboje Labanoro apylinkėse 2009-09-19/2009-09-27 įvyko dailininko Augusto Ramono pleneras, kuriame įgyvendinti keli aplinkos estetikos projektai: 1. Žemės menas – Dekoratyvinio žolės pjovimo grafika; 2.  Medžių scenografija – XVIII a. Baroko Theatrum Sacrum estetika ir parko menas; 3.  Akmens grindinys – Civitas kaime.

Neretai (greičiau dažniau, nei rečiau) akvarelėse ir piešiniuose vaizduodamas istorinius Vilniaus ar Kauno miestovaizdžius, dailininkas kūrybiškai aranžuoja esamus želdinius – medžius ir krūmynus, kad architektūros tvariniai bei gamtos perspektyva geriau matytusi. Dėl nežinomų priežasčių atsiradusio komunalininkų neveiksnumo, pastaruosius 5 metus didžiosios dalies vertingiausio architektūros paveldo abiejuose sostinėse per žaliają masę tiesiog nesimato.

Landšafto architektūra arba scenografija dar kartą pasitvirtino beesanti sudėtine dvimačio ar erdvinio miestovaizdžio, sodybovaizdžio bei kt. aplinkovaizdžio paveikslo dalimi.

Mecenatei Elenai Linčiauskienei (pirotechnikos didmena/ juvelyrikos mažmena) maloniai suteikus raktus ir visą kitą, dailininkas A. Ramonas, – iki šiol pasireiškęs kaip miestovaizdžio specialistas, –  įgijo galimybių pasireikšti etnografinės sodybos aplinkos tvarkymo srityje.

I.

Dailinkas su pasitenkinimu informuoja, kad savarankiškai išmoko valdyti Ginge T800, Kinijos gamybos agregatą, iliustracija žemiau.

Ginge_T800_px460

Tai 5 bėgių pirmyn ir 1 atgal  motorinė A 95 benzinu varoma transporto priemonė (akumuliatorius pavadintas indėnų vadoTecumseh vardu) atliekanti žolės pjovimo ir žolės bei lapų surinkimo funkcijas. Pradalgės plotis 75 cm – ypač patogus formuoti žemės meno geometriją lanksčiausiais būdais.

0,8 ha žemės plotas su kliūtimis (etnografiniais statiniais ir autentiškais dekoratyviniais želdiniais) buvo apdorotas  per  2,8  val.

Vejos paviršiaus estetika buvo kuriama pagal lygiagrečių, stamenų ir žiedinių pradalgių grafikos geometriją, žr. iliustraciją Nr. 2.

Dailininkas grafikas A. Ramonas greta jau įvaldytų 14 profesijų įgijo traktoristo-vejos menininko įgūdžių.

Projektui nebuvo panaudos LR valstybės biudžeto lėšos ar Europos struktūrinių fondų parama.

Žemiau vienas vejos grafikos kūrinių:

vejagrafika

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: